7 Οκτωβρίου 2022

Αύξηση του ετήσιου στεγαστικού επιδόματος φοιτητών

Κατόπιν της δημοσίευσης του ν.4972/2022 (Α΄181) και βάσει του άρθρου 181 «Αύξηση του ετήσιου στεγαστικού επιδόματος φοιτητών - Τροποποίηση παρ. 1 άρθρου 10 ν. 3220/2004» αυτού, το στεγαστικό επίδομα αυξάνεται από χίλια (1.000) ευρώ σε χίλια πεντακόσια (1.500) ευρώ. Παρακαλούνται όλοι οι δικαιούχοι σπουδαστές/τριες ή γονείς σπουδαστών/τριών της ΑΣΤΕΚ να υποβάλουν ΑΜΕΣΑ συμπληρωματική αίτηση (βλ. σχετικό αρχείο) με νομίμως θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής του δικαιούχου.